Twitter kurucusu, yeni kurduğu platformdan da istifa etti!

Twitter ve Square’in kurucularından Jack Dorsey, yine kendisinin kurduğu Bluesky’in artık yönetim kurulunda değil. Kendisi, istifa ederek farklı bir projeye milyonlarca dolar yatırım yaptı. Tam olarak neden ayrıldığı veya ne zaman ayrıldığı net değil.

Jack Dorsey, Bluesky’den ayrıldı ve başka bir merkezi olmayan ağ protokolüne milyonlarca dolar yatırım yapıyor

Dorsey, Bluesky’den ayrılışını Cumartesi günü Twitter/X hesabından bir gönderiyle duyurdu. Bir Twitter/X rakibinin yönetim kurulunda hala olup olmadığına dair bir soruya cevap olarak Dorsey, “hayır” şeklinde kısa ve öz bir yanıt verdi ve daha fazla açıklama yapmadı. Bluesky, aynı günün ilerleyen saatlerinde Dorsey’in ayrılığını kendi platformunda doğruladı.

Resmi Bluesky hesabı şöyle yazdı: “Jack’in bluesky projesini finanse etme ve başlatma konusundaki yardımları için samimiyetle teşekkür ederiz.”

Bluesky, Dorsey’in yerine geçecek yeni bir yönetim kurulu üyesi arayışında olduğunu ve “insanları deneyimlerinin kontrolünü ellerine alabilecekleri bir sosyal ağ inşa etme konusundaki taahhüdümüzü paylaşan birini” aradığını duyurdu.

Dorsey’nin Bluesky’den ayrılışının detaylarına ne Dorsey ne de Bluesky girmek istemese de Dorsey’in sosyal medya hareketleri ilginç bir tablo çiziyor. Dorsey, kişisel Bluesky hesabını geçen Eylül ayında sildiği görünmesine rağmen, Nostr adlı başka bir merkezi olmayan sosyal medya ağ protokolünü hala kullanmaya devam ediyor.

Dorsey, Bluesky’den ayrılmış olmasına rağmen hala Twitter/X’te aktif durumda. Dorsey, Twitter/X’in yönetim kurulundan iki yıl önce, yani Mayıs 2022’de ayrıldı, sosyal medya platformunun milyarder Elon Musk tarafından satın alınmasından sadece birkaç ay önce. Bu ayrılış, Dorsey’nin 2021’in Kasım ayında CEO unvanını bırakmasıyla başlayan planlı bir çıkışı tamamladı.

Siz Bluesky’ı denemiş miydiniz? Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x